O projektu

Znalostní portál Chemsat

Projekt, realizovaný v letech 2011 – 2013, byl spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Cílem projektu je poskytovat uživatelům informace a znalosti v oblasti legislativy týkající se nebezpečných chemických látek z hlediska jejich klasifikace, označování, balení, přepravy, požadavků na prevenci závažných havárií a tím přispět k ochraně zdraví a životního prostředí.

 

Struktura systému

Chemsat je vystavěn jako informační systém ve formě webové aplikace skládající se z veřejné a neveřejné části. Veřejná část (přístupná na adrese http://www.chemsat.cz/) slouží především jako informační a publikační platforma. Uživateli poskytuje základní informace o vlastnostech a možnostech informačního systému, aktuality a kontakty na tvůrce systému. Součástí veřejné části je i vstup do části neveřejné.

V neveřejné části systému je k dispozici referenční databáze nebezpečných látek, strukturované legislativní předpisy a metodiky, interaktivní šablony dokumentů a sada funkcí pro klasifikaci nebezpečných vlastností, řešení úloh přepravy nebezpečných věcí, úloh dle zákona o prevenci závažných havárií aj. Přístup do neveřejné části je uživatelům poskytován na komerřní bázi. Pro získání podrobnějších informací kontaktujte tvůrce systému na uvedených kontaktech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>